Inteligentny miernik akumulatora z Bluetooth

Inteligentny miernik akumulatora z Bluetooth

Dział badawczy Firmy Master-Sport zlokalizowany w Gorlicach pracuje obecnie nad najnowszymi rozwiązaniami w obszrach automotive, electromobility a także nad usprawnieniami i innowacjami z obszaru wytwarzania części i podzespołów samochodowych.

Aktualnie w centrum badawczo-rozwojowym w Gorlicach rozwijane są innowacje technologiczne obejmujące następujące kluczowe zagadnienia:

  • systemy zasilające bazujące na bateriach litowych,
  • amortyzatory o zmiennej charakterystyce pracy,
  • układy filtracji oleju,
  • układy filtracji powietrza,
  • elektryczne systemy napędowe,
  • zawieszenia pojazdów osobowych
  • lekkie i uniwersalne elektryczne środki transportu.

Prace zespołu badawczo-rozwojowego MS współfinansowane są ze środków unijnych, a ich zakres został pozytywnie oceniony przez specjalistów z branży. W procesie badawczym rozwiązywane są rzeczywiste problemy zgłaszane przez serwisy samochodowe ale także przez samych użytkowników pojazdów samochodowych.

Jednym z ostatnich projektów wprowadzonych na rynek jest opracowane urządzenie do monitorowania stanu pracy akumulatora ICS2-PCS-MS. Jest ono mocowane na klemy akumulatora i pozwala na odczyt takich parametrów jak aktualne napięcie akumulatora, poziom naładowania, spadek napięcia przy rozruchu a także pozwala przeprowadzić test ładowania oraz odczytać historię uruchomień samochodu.

Urządzenie współpracuje z oprogramowaniem Battery Monitor MS, które może być zainstalowane na dowolnym smartfonie lub innym urządzeniu mobilnym typu tablet. W kolejnej wersji urządzenie będzie zintegrowane ze wszystkimi typami akumulatorów oferowanych przez MS a także rozbudowane o dodatkowe funkcje takie jak na przykład monitorowanie GPS.

Powiązane posty: